Tovar

Vyberajte nový matrac dôsledne.

Asi najčastejšou požiadavkou pri kúpe nového matraca je požiadavka na ortopedický matrac. Preto aj mnohí nie práve seriózni predajcovia lákajú v reklame na svoje podradné produkty zákazníkov práve týmto sloganom. No nie každý matrac, ktorý sa snažia predajcovia deklarovať ako ortopedický, nemusí byť ortopedický ani zďaleka.

bolesti chrbta

Preto, keď kupujeme matrac na posteľ, ktorý by mal byť v prvom rade ortopedický, musíme vedieť, čo to vlastne znamená. Ortopedický matrac dokáže udržať našu chrbticu v polohe, ktoré je pre ňu vhodná a zdravá. A keď sa nad tým zamyslíme, tak zistíme, že aj ten najdrahší zdravotný matrac nemusí vyhovovať práve našim individuálnym požiadavkám. V podstate by mal mať ortopedický matrac rôzne zóny tvrdosti, ktoré zabezpečujú požadované stláčanie jeho rôznych častí a prispôsobovanie sa jednotlivým častiam nášho tela.

No každý z nás je iný. A to nielen svojou hmotnosťou, ale aj ďalšími individuálnymi charakteristikami. No v prvom rade je asi najdôležitejšia tá hmotnosť. Iný bude vhodný matrac pre človeka vážiaceho 120 kg a iný pre toho, ktorý má po najedení max 60 kg. Všetky takéto vaše požiadavky je najlepšie riešiť u školeného predajcu, ktorý vám dokáže „ušiť“ matrac na mieru. Niekedy môže byť aj dôležité, či spíte najčastejšie na boku alebo na chrbte, pretože váha vášho tela sa tak prenáša na zóny matraca odlišne, čo si vyžaduje aj iné zóny tvrdosti vášho matraca.

posteľ

Ale nezabúdajte na radu, že vždy je lepšie si váš matrac vopred vyskúšať. Renomované spoločnosti takéto možnosti ponúkajú vo všetkých svojich predajniach, takže si nájdite čas na takéto vyskúšanie matraca, ktoré vám určite pomôže najviac vo vašom neľahkom výbere. Určite sa vám to oplatí, pretože váš nový matrac vás bude sprevádzať každú noc dlhé roky, takže sa nebojte investovať okrem peňazí aj dostatok času na jeho výber.