Muži a šperky

Keď už hovoríme o šperkoch, mnohí predstavitelia silnej polovice ľudstva môžu urobiť prekvapenú tvár. „Šperky sú určené len pre ženy a ja sa obmedzím na náramkové hodinky a v extrémnych prípadoch na prsteň,“ povedia. Zabudli však, že klipy na kravaty, manžetové gombíky, spony na opasky, reťaze, náramky a prstene a hodinky sú pre mužov akýmsi šperkom. V podnikateľskom prostredí hrá dôležitú úlohu obraz človeka – štýlový obraz a prepracovaný vzhľad boli vždy ocenené. Preto sú sebavedomí páni dosť nároční na vzhľad a výber doplnkov. Aby sme nevyzerali hlúpo, pri výbere by sa mali dodržiavať aj niektoré pravidlá. Koniec koncov, časy, kedy viac zlatých šperkov bol prítomný v mužskom oblečení, tým vyššie bolo jeho sociálne postavenie, už prešli. Dnes, muži, ak chcete vyzerať štýlovo, musíte sa naučiť pravidlá nosenia šperkov.

svatba

  1. Po prvé, musíte dodržiavať pravidlo pomeru ceny oblečenia a ceny šperkov. Koniec koncov, dojem z drahého obleku možno ľahko pokaziť lacnými „cetkami“. Presne tak, ako by ste sa nemali snažiť „zdvihnúť“ lacný oblek s drahými, nádhernými šperkmi. V tomto prípade, lepšie sa uistite, že šperky zo základných kovov aspoň vyzerali reprezentatívne. Len si predstavte, že váš obchodný partner sa s vami stretol v obleku s vyblednutými manžetami alebo kravatou. Aký je váš dojem? Preto je potrebné vybrať šperky pre mužov pre konkrétny outfit. Výrobky vyrobené zo striebra a nehrdzavejúcej ocele sú vhodné pre akékoľvek oblečenie, ale vyzerajú najvýhodnejšie s klasikou: čiernobiele, sivé, ľahké letné kostýmy. Neformálne oblečenie kombinuje šperky z kože, kostí a dreva, ako aj z kovov teplých farieb – mosadz, bronz, meď.

kravata

  1. Po druhé, hlavným kritériom pre výber pánskych šperkov bola vždy jednoduchosť. Ako bolo uvedené vyššie, časy niekoľkých hrubých reťazcov na krku drahých kovov, krúžkov a pečatí na každom prste, zlaté spony a iné veci sú dávno preč a teraz by mal byť moderný človek obmedzený na dva, maximálne tri šperky.

  1. Po tretie, naraz by nemali byť použité šperky z kovov rôznych odtieňov, napríklad zlato a striebro. Je dôležité si uvedomiť, že farba rôznych zlatých výrobkov sa tiež môže výrazne líšiť – od svetložltej po takmer hnedú.