Internet

Internet

Doba je nová, doba je plná technológii cez internet. Internet je veľmi rozšírený všade okolo nás. Internet máme vo forme pevných domácich sietí, pripojenie cez WI-FI sieť, či už v pevných stolových počítačoch, notebookoch alebo už dokonca aj v mobiloch. Keď sa pozriete okolo seba, napríklad pri čakaní na autobus, uvidíte, že väčšina pozerá do mobilu. Už aj recepty si ľudia ukladajú do mobilu cez internet a už klasický overený štýl písania receptov ostal minulosťou.
Internet je pre nás veľmi dôležitý, dozvieme sa veľmi veľa vecí, napríklad počasie, spoje dopravných prostriedkov, otváracie hodiny obchodov, pôšt, lekární, nemocníc. Dozvieme sa na ňom najnovšie správy zo sveta a aj zo Slovenska. Vieme pracovať z domu cez internet.internet.jpg
Ako by sme vydržali bez internetu?
Denne pozeráme sociálne siete, aby sme vedeli, čo práve robia naši priatelia. Pridávame fotky alebo len pridávame obrázky a vtipy pre priateľov, aby sme im spríjemnili deň. Chatujeme od rána do večera a zabúdame na priamy kontakt "pri kávičke". Netušíme, ako veľmi nás to oberá o príjemné zážitky zo života.
Medzi najznámejšie sociálne siete patrí určite Facebook. Ponúka priestor pre komunikáciu, slúži na vytváranie vzťahov a nie ako predajný kanál. Na facebook-u si dennodenne pridávame nových priateľov, aby ostatní užívatelia videli, že máme veľmi veľa priateľov, že sme obľúbení v spoločnosti. Je to však pravda? sociálne siete.jpgSú to skutoční priatelia? Poväčšine sú to len ľudia, ktorích poznáme. Možno sme ich už roky nevideli ani nestretli, avšak na Facebook-u sa dá nájsť hocikto, kto ho použva a je zaregistrovaný. Pred Facebook-om bol obľúbený portál na chatovanie s priateľmi Pokec. Ale Pokec už nahradil už spomínaný Facebook. Momentálne je obľúbená Facebook-ová aplikácia Messenger. Už len stačí písať a písať.
Niekedy si prajem, aby sociálne siete neexistovali. Sociálne siete rozbúravajú vzťahy, ničia priateľstvá a rodiny, ľudia sa menej stretávajú, menej chodia von do prírody. Je to smutné.
Je možné predstaviť si život bez internetu? Predstaviť áno, ale žiť bez neho určite nie.