Prečo majú muži rešpekt z inteligentných žien

Muži sú komplikované stvorenia. Patrím medzi nich takže viem o čom hovorím. Niektoré ženy nedokážu pochopiť, prečo máme taký rešpekt z ich hlavy. Zasmiali sme, to je dobré, ale mám samozrejme na mysli ich rozum, inteligentné ženy v nás jednoducho vyvolávajú akýsi pocit rešpektu. Takže milé dámy, ak patríte k tých chytrejším a máte problém s nájdením toho pravého, nemôžete sa diviť.

pár

Moju partnerku by som si pokojne dovolil označiť za nadpriemerne inteligentnú. No a musím sa priznať, že spočiatku som s tým mával naozaj problémy. Keď sme napríklad išli autom a to zrazu prestalo spolupracovať, odhalila problém skôr ako ja. Alebo sme sa vybrali do lesa a ona poznala každú hubu a strom, okolo ktorého sme prešli. Viem, že na tom nie je nič extra výnimočné a neexistuje logický dôvod, pre ktorý by som s tým mal mať problém, no veru mal som ho. Cítil som sa doslova menejcenne. Asi po roku nášho spoločného života som niekedy uvažoval nad tým, či som vôbec schopný žiť s niekým, kto je v niečom chytrejší než ja.
 
Tak prečo je to tak?
Dosť som premýšľal nad tým, prečo s tým my muži máme vlastne problém. nebol som jediný, kto riešil podobnú situáciu. Mal som viacero známych, ktorí sa mi už v minulosti zverili s podobnými pocitmi. Prišiel som na to, že my chlapi sme neskutoční egomaniaci. Kvôli takýmto prkotinám, dokážeme pokaziť vzťah s niekým, koho milujeme a navyše nám aj vyhovuje po všetkých stránkach.

zamilovanost
 
Čo na to ženy?
A viete čo je na tom najvtipnejšie? Keď som o týchto mojich úvahách povedal svojej partnerke, začala sa smiať ako najatá. Opýtal som sa jej totiž, či niekedy nemá pocit, že ma nepotrebuje lebo si vie poradiť sama. Pozerala na mňa ako obarená a vôbec nechápala o čom hovorím. Takže chlapi, odhoďte svoje ego a nebojte sa inteligentných žien. Ony nás naozaj nevnímajú ako menejcenných, keď nie sme vo všetkom prví.