Ženy

Štedrý večer nastal!

Okrem vianočného stromčeka a tradičného pečiva, by sme sa mohli trochu podrobnejšie zamyslieť nad slávnostné výzdobou a osvetlením.

Dekoratívne osvetlenie je veľmi dôležité a zároveň musíme byť pri jeho výbere veľmi starostliví, aby sme si doma nevytvorili gýč. V poslednej dobe sa väčšina domácností predháňa v tom, koľko bude mať kto ozdôb alebo žiaroviek. Mali by sme myslieť aj na to, že niektoré typy sa hodia viac do interiéru, iné zase do exteriéru.

vánoční řetěz

Vyberať si môžeme medzi rôznymi káblami, reťazami, závesmi alebo inými motívmi.

Zdroj žiarenia

Väčšinou budeme led osvetlenie vyberať medzi rôznymi zdrojmi alebo žiarovkami. Tieto vianočné dekorácie síce bývajú drahšie, ale za to vďaka nim ušetríme za energiu a aj ich žiarenie je ďaleko intenzívnejšie. Navyše ponúkajú pestrú paletu farieb, ako je studená či teplá biela, červená, zelená modrá alebo takzvaná multicolor, ktorá vie meniť farbu. Na trhu by vás tiež mohli zaujať Frosted LED, ktoré majú mliečny efekt a Flash LED, ktoré dokážu vydávať pravidelné svetelné záblesky. Máte tak na svete efekt trblietania. Veľmi dobre pôsobia 2D alebo 3D motívy a dekorácie vo forme snehových vločiek, sobov alebo vianočného stromčeka. Všetko už záleží len na vašom vkuse a možnostiach bytu či domu.

1) Káble

Kupujeme je vždy podľa typu a farby. Predávajú sa väčšinou v podobe reťazí, kvapľov alebo závesov. Nosný kábel sa vyrába v štyroch základných farbách: biela, čierna, zelená a priehľadná. Môžete vďaka nim ozdobiť celú budovu, strechu alebo aj stromčeky. Majú konštrukciu hadice a môžete ich použiť vnútri aj vonku.

2) Girlandy

Používajú sa veľmi často aj ako ozdoba tradičného vianočného stromčeka. Ale pokojne sa hodia aj na lemovanie vášho balkóna.

vánoční osvětlení
3) Kvaple

Niet divu, že sú v zime tak obľúbené. Evokujú nám snehové vločky a návštevu Mrázika u nás doma. Základom je nosný kábel, z ktorého visia ďalšie menšie vo forme cencúľov. Väčšinou ich uvidíte v exteriéri, ale pokojne ich môžete použiť aj vo vnútri vášho domu.

Ak si nie ste istí použitím výrobku, nemusíte sa ničoho báť. Na každom z nich je uvedené podrobné schéma, takže si určite poradíte.