Firmy

Fiat a Foxconn plánujú ísť na čínsky trh s elektrickými automobilmi

Automobilka Fiat Chrysler plánuje založiť spoločnú firmu s Foxconn na výrobu elektrických automobilov a vývoj vozidiel s pripojením na internet v Číne, pretože to vyzerá, že posilňujú elektrickú mobilitu.
Spoločnosť má tento rok uviesť na trh prvý plne elektrický model, 500 malých aut. Minulý mesiac dosiahla záväznú dohodu s francúzsku spoločnosťou PSA vo výške 50 miliárd dolárov na vytvorenie svetovej automobilky.Nadpis Fiat.jpg
Zlúčenie so spoločnosťou PSA by pomohlo talianskej automobilke posilniť zdroje na splnenie prísnych emisných pravidiel a investícií do elektrickej mobility, kde doteraz zaostávala svojich hlavných konkurentov.
FCA v piatok potvrdila, že rokovala s Hon Hai o potenciálnom vytvorení 50-50 spoločného podniku s cieľom vyvinúť akumulátorové elektrické vozidlá novej generácie a zapojiť sa do podnikania v oblasti „internetových vozidiel“ s počiatočným zameraním na Čínsky trh.
„Umožnilo by to stranám spojiť schopnosti dvoch etablovaných svetových lídrov v celom spektre automobilového dizajnu, strojárstva, výroby a mobilných softvérových technológií ktoré sú zamerané na rastúci trh s elektrickými autami s batériou,“ uviedol FCA.
Analytička Intesa Sanpaolo Monica Bosio označila možnú dohodu označila možnú dohodu za „pozitívnu“, hoci sa neočakávalo, že bude mať významný vplyv na základné princípy v rokoch 2020 a 2021.Vlajka Číny.png
„Malo by to pomôcť FCA a budúcemu kombinovanému subjektu FCA-PSA aby skrátila medzeru v elektrických vozidlách v Ázii,“ uviedol Bosio.
Ako ďalší dôkaz o tom, ako tradiční výrobcovia automobilov urýchľujú svoj elektrický vstup na najväčší trh na svete, nemecká firma Volkswagen sa chystá prevziať 20 percentný podiel v čínskej automobilke na výrobu batérií Guoxuan High-tech.
Organizácia uviedla, že práve v súčasnosti podpisuje predbežnú dohodu s Hon Hai, ktorej cieľom je dosiahnutie konečných záväzných dohôd v najbližších mesiacoch.
Spoločná organizácia však nevyrába elektrické autá, čo vyvoláva pochybnosti, či by mohli splniť prísne ČN emisné pravidlá a kvóty na zelené autá.
Generálny riaditeľ Mike Manley minulý rok uviedol, že skupina „zefektívnila“ štruktúru svojho ČN partnerstva a vymenovala nové vedenie s cieľom zlepšiť svoju konkurenčnú schopnosť.
Spoločnosť Foxconn už niekoľko rokov intenzívne investuje do rôznych budúcich dopravných firiem, vrátane Didi Chuxing, ČN gigantu jazdných služieb a ČN začínajúcich firiem na elektrický pohon Byton a Xpeng.
FX investovala aj do batériového gigantu CATL a do mnohých ďalších začínajúcich dopravných technológií.