Firmy

WhatsApp podniká kroky k víťazstvu v spore o spyware po izraelskej spoločnosti no-show

WhatsApp podnikol krok k získaniu široko publikovanej žaloby proti skupine NSO po tom, ako izraelská obchodná spoločnosť so spywarom neobjavil na súde. Podľa oznámenia o nesplnení povinnosti, ktoré bolo zadané v pondelok v Kalifornii.
WhatsApp žaloval NSO v októbri po zistení dôkazov, že hackerská spoločnosť zneužila chybu v populárnom chatovom programe vlastnenom spoločnosťou Facebook, ktorý vzdialene unieslo stovky smartfónov.WhatsApp aplikácia
Súdny proces –  spolu s varovanými správami, ktoré WhatsApp zaslal stovkám používateľov údajne zasiahnutých hackerom – vyvolal zverejnenie informácií o činnosti NSO v oblasti sledovania po celom svete.
Prípad sa pozorne sledoval, a to tak z dôvodu technologického uhla pozorovania, ako aj preto, že pre poskytovateľa služieb bolo neobvyklé žalovať hackerskú spoločnosť v mene svojich používateľov.
NSO sľúbil, že bude „rázne bojovať“ proti obvineniam, ale táto organizácia bola v severnom okrese Kalifornie, kde bol prípad podaný.
Právne dokumenty podané spoločnosťou WA podrobne opisujú opakované úsilie o doručenie právnych dokumentov spoločnosti, vrátane e-mailov vyšším riadiacim pracovníkom, kópií doručených FedEx členom správnej rady NSO a dokonca aj kópie žaloby doručenej spolu so ženou spoluzakladateľa Omri Lavie NSO v ich domovskom dome v New Jersey.
WA poznamenal, že NSO sa nedostavil pred sudcu a uviedol, že „bude aj naďalej vykonávať rýchlu zodpovednosť súdov v USA“.Izraelská vlajka
NSO uviedol, že WA sa „predčasne presunul na predvolené hodnoty predtým, ako riadne poskytol súdny spor,“ a že „toto predvolené oznámenie nebude platné“.
Oznámenie o omeškaní pripravuje pôdu pre rozsudok pre zmeškanie proti IZ spoločnosti – ktorý by mohol zahŕňať súdnu príkazy a odškodnenie – ale súdny spor, ktorý sa špecializuje na problémy s kybernetickou bezpečnosťou, uviedol, že to bolo trochu ďaleko.
Scott Watnik z Wilka Auslandera v New Yorku poznamenal, že súdy boli nepríjemné pri rozsudkoch pre zmeškanie a obvykle boli veľkorysé o ich zvrátení, keď boli napadnuté.