Tovar

Je vás vidno v internetových vyhľadávačoch? Ak nie, prichádzate o návštevnosť!

Ako sa správa vysoké percento užívateľov na internete, respektíve ako hľadá informácie dnešná spoločnosť? Či už hľadáte zaujímavý textový obsah alebo máte záujem o nejaké konkrétne služby či produkty, všetko rýchlo a prehľadne nájdete cez vyhľadávač. U slovenských užívateľov je to najčastejšie Google.

Do okienka zadáte kľúčové slová alebo výraz, na základe ktorého budete mať pred sebou zodpovedajúce výsledky. Odkazy na obsah webových stránok, kde sa konkrétne kľúčové slová nachádzajú a ktoré sú podľa vyhľadávača najrelevantnejšie. Takisto najkvalitnejšie a skrátka také, čo poskytnú najlepší užívateľský zážitok. Tieto sa budú nachádzať na najvyšších, respektíve na predných pozíciách. Odkazy umiestnené kdesi vzadu totiž navštívi máloktorý záujemca.

lupa, seo

A takáto všeobecná, vlastne veľmi známa funkcia vyhľadávačov by vám mala byť detailnejšie známa, ak máte svoj vlastný web alebo e-shop a chcete ho efektívne zviditeľniť. Vtedy pomôže seo.

Rastúca návštevnosť je pre význam webu kľúčová. Teda v prípade, ak vám záleží na tom, aby na ňom prebiehali nejaké konverzie, napríklad vytvorenie objednávky, vyplnenie formulára, kliknutie na reklamu a podobne. Aby ste dosahovali návštevnosť, musia vás zbadať potenciálni záujemcovia. Skupina užívateľov, čo o vašu ponuku dokáže prejaviť záujem. A dokážu si vás nájsť práve prostredníctvom vyhľadávača a slov či slovných spojení, ktoré sem zadajú.

seo, vyhľadávač

Ako ale dosiahnete také umiestnenie v organických výsledkoch, aby ste boli týmto záujemcom na očiach? Ako je na tom vlastne váš web v súčasnosti? Akú drží pozíciu? Ak na tieto otázky momentálne nepoznáte odpoveď, dosť možno prichádzate o podstatnú časť návštevnosti a o fakt, že by sa o vás mohlo dozvedieť oveľa viac záujemcov. Záujemcov konkrétnej témy a ponuky, ktorú by našli práve na vašom webe. A to práve tým, že by ste sa týmto užívateľom objavili na popredných miestach.

  • S tým vám najúčinnejšie pomôže odborne vykonaná optimalizácia pre vyhľadávače- Search Enigne Optimization.