Aké zábradlie na balkón bude výhodné?

Aké zábradlie na balkón bude výhodné?


So stavbou súkromného domu, chaty alebo inej budovy väčšinou súvisí aj výber exteriérových zábradlí, ktoré zabezpečujú predovšetkým ochranu a bezpečie či už ide o zábradlia na balkón, zábradlia na schody, zábradlia na terasy alebo zábradlia na francúzske okná.

Na trhu sú v ponuke rôzne typy zábradlí vyrobené z rôznych materiálov a je na užívateľovi rozhodnúť sa a vybrať to najvhodnejšie. V súčasnej ponuke trhu to však nie je jednoduché. Široká ponuka exteriérových zábradlí, rôznorodosť materiálov, modelov aj kvality je síce balíček možností, ale vybrať si z neho to pravé je niekedy pre užívateľa ťažký hlavolam. Pre správnu voľbu je dobré mať všeobecný prehľad a veľkou pomocou pri výbere sú referencie a odporúčanie spokojných zákazníkov.

Ručne kované zábradlia patria medzi výnimočné a luxusné. Ide totiž o neopakovateľné umelecké diela, ktoré nemajú konkurenciu. Zábradlia na francúzske okná s pôvodným historickým vzorom, schodiskové zábradlia v industiálnom štýle alebo kované zábradlia so špecifickou tématikou prispôsobenou architektúre objektu tvoria vždy súčasť nehnuteľnosti a preto spadajú do dlhodobej investície. A nielen to. Prísne dodržiavané bezpečnostné, kvalitatívne a technologické výrobné podmienky kovaného zábradlia sú faktom, pri ktorom aj cena zodpovedá práve týmto výhodám.

 

nerezove zabradlie 1

Cena zábradlií na balkón je omnoho nižšia a sú jednoduchšie, lebo sú vytvorené z tyčiek a hotových polotovarov vyrobených vopred priemyselne, ktoré tiež svojou kvalitou nezaostávajú.

Kované zábradlia je možné kombinovať s ďalšími prírodnými materiálmi ako je napríklad drevo. Na rozdiel od kovu, ktorý je pred zamontovaním špeciálne povrchovo upravovaný proti korózii a vyžaduje si minimálnu údržbu, o drevo je potrebné viac sa starať a jeho životnosť je kratšia.

Zábradlie z leštenej ocele sa úžasne snúbi s moderným dizajnom a avantgardnou architektúrou budovy.

A aj keď, ako sme už spomenuli, na výber má dnes zákazník veľa možností z rôznych novodobých materiálov, tradičné kované zábradlie si stále udržiava svoj trend a obľúbenosť. Presvedčte sa sami…

 

zabradlie na balkon

Exteriérové zábradlie vyrobené v umeleckom kováčstve je montované na vysokej profesionálnej úrovni chemickou keramickou kotvou, ktorá hermeticky uzavrie proti vode a mrazu a je zárukou pevnosti a stability. Špeciálna antikorózna úprava prispieva ku kvalite, ktorá je zárukou každého zábradlia určeného do exteriéru.

Je už len na vás, pre ktorý typ sa rozhodnete.