Vedci vraj na nič nové neprišli

  • Tak ako to teda je? Existuje či neexistuje život aj mimo našej planéty, alebo sú to všetko len obyčajné výmysly, aby sme mali o čom písať a hovoriť? Na takúto otázku sa dá len veľmi ťažko odpovedať. My, ako ľudia žijúci iba na jednej jedinej planéte z veľmi veľkého množstva planét a hviezd ktoré sa nachádzajú v galaxiách, o ktorých nemusíme mať ani zdanie nemusíme mať ani len tušenie, čo sa na nich deje. A samozrejme, že ho ani nemáme. To, či ďalší život okrem toho nášho teda ešte pravdepodobne veľmi dlho zostane vo hviezdach. Myslím si však, že je možno až veľmi sebecké domnievať sa, že my ľudia a naša planéta je jediná v celom vesmíre, ktorá je skutočne obývateľná.

duchovno.jpg

Existujú teda veci medzi nebom a zemou, na ktoré sa len ťažko hľadajú racionálne vysvetlenia. V takých prípadoch môžeme len ťažko hovoriť o tom, aký sme inteligentní a na vysokej intelektuálnej úrovni, sú jednoducho veci, na ktoré náš mozog nemá kapacitu aby ich pochopil.
Naposledy vraj robili výskumy ohľadom mimozemšťanov Astrofyzici z Kalifornskej univerzity v Berkeley. Išlo o veľmi rozsiahli výskum, kde si pod „drobnohľad“ vzali niečo cez 1300 hviezd do vzdialenosti až neuveriteľných 160 svetelných rokov, títo výskumníci vravia, že za posledné tri roky na nič nové neprišli, a že žiaden iný život tu neexistuje. Dany Price, astronóm z Kalifornskej univerzity a zároveň jeden zo spoluúčastníkov na výskume komentuje výsledky slovami „Okolo nás je ticho“. Vraj všetko čo zachytili sú len signály pochádzajúce z našej planéty a jej okolia, ako družice či mobilné telefóny.

sci-fi.jpg

Títo výskumníci sa však naďalej veľmi snažia, a dúfajú že objavia aspoň nejaké známky mimozemského života. Pokúšajú sa o to zachytávaním elektromagnetických signálov, ktoré sa líšia od tých bežných. Možno teda potvrdiť na 100%, že život okolo nás je jednoducho neprítomný? Myslím si, že takéto tvrdenie nemôže nik prehlásiť s určitosťou a bez pochýb.