Tovar

Ako nakúpiť alko – nealko výhodne na svadbu/oslavu?

Svadba alebo nejaká menšia, či väčšia oslava sa nezaobíde bez fliaš alkoholu alebo nealka. V prípade svadby sa môže líšiť jedine tým, že nie vždy si dané fľaše zaobstarávajú mladomanželia, ale niektoré reštaurácie alebo miesta na svadbu vyžadujú, aby ste si dané fľaše museli kúpiť od nich. Každý potrebuje nejako zarobiť, určite to majú šikovne vymyslené. Povedala by som, že v prípade svadby si treba túto skutočnosť zistiť dopredu a podľa toho naplánovať kúpu jednotlivých fliaš. Stretla som sa už aj s tým, že mladomanželia si mohli vybrať, čo si donesú – či alkohol alebo nealko. Samozrejme, si vybrala alkohol pretože ten je drahší.nápoj.png

  • V prvom rade treba poriadne sledovať zľavy v obchodoch. Zľavy bývajú každý týždeň iné a vy si poriadne odsledujte, kedy je čo v akcii. Pozor na chytáky.
  • Nakupovať vo veľkoobchodoch sa podľa mňa neoplatí, pretože ak nie je vo vašom meste taký obchod, tak prejazdíte nejaké eurá na benzín a fľaše, ktoré vám zvýšia sa vám aj tak nebude chcieť ísť vracať naspäť a necháte si ich doma. Veď určite bude nejaká oslava, na ktorú ich využijete. No nie?
  • Zvoľte vhodný objem fliaš. Fľaše treba nakupovať s rozumom. Je výhodnejšie kúpiť viac menších ako menej väčších, pretože keď kúpite málo fliaš rýchlo sa rozdajú na stoly a potom budete mať pocit, že keď niektorí ľudia na nejakom stole dopijú danú fľašu, tak už si nemajú ísť ktorú zobrať. Logicky nie? Radšej kúpim 10 džúsov po jednom litri ako päť džúsov po dvoch litroch. Hoci litre sú tie isté, ale zdanie môže klamať. Okrem toho veľké fľaše sú ťažké a ľudia ich nemusia ani vládať držať.flaška.jpg

Keď sa vám podarí poriadne a výhodne nakúpiť alko alebo nealko na svadbu, zistíte, že už sa celkom dobre orientujete aj v cenách jednotlivých výrobkov a to nie je nikdy na škodu. Budete vedieť, kedy máte ísť nakúpiť alko alebo nealko, v akých rôznych veľkostiach ho predávajú a podobne. Všeobecný rozhľad je dôležitý.