Wim Hof – Iceman

Možno ste o toto meno už niekde začuli, alebo Vám bude skôr známe to čo ho preslávilo – nový spôsob zdravého životného štýlu.
Win Hof sa narodil v Holandsku a bol celkom obyčajným, priemerným človekom. Kým nezačal sám seba viac pozorovať. Stal sa s neho samouk. Spoznával svoje telo, jeho reakcie a naučil sa ovládať srdcovú frekvenciu, dýchanie a krvný obeh. Tieto funkcie v našom organizme riadi autonómny nervový systém, ktorý (podľa vedcov) nie sme schopní ovládať vlastnou vôľou. Wim Hofovi sa to ale podarilo a dokazuje to celému svetu.

hora

Rekordy Win Hofa
– Win strávil v ľade 1 hodinu 52 minút. U netrénovaného človeka by sa dostavilo rýchlo podchladenie. Win dokázal celú túto dobu udržať svoju telesnú teplotu na 37 –mich stupňoch celzia.
– Vyšplhal sa na Mount Everest (do výšky 6,7 km) bez jedla a vody len v kraťasoch a topánkach.
– Maratón na severnom polárnom kruhu vo Fínsku zdolal tiež len v kraťasoch, ale bez topánok, pričom teplota sa pohybovala okolo -20°C.
– Oficiálne preplával 66 metrov pod metrovým ľadom na jeden nádych, neoficiálne preplával aj 120 metrov na jeden nádych
– Zavesil sa jedným prstom na železnú tyč, ktorá bola medzi dvoma balónmi. Tieto balóny vyniesli tyč aj s Winom do výšky 2km.
– Zabehol maratón v namíbijskej púšti bez jedla a vody, len v kraťasoch. Teploty sa pohybovali okolo 40°C.
– Lekári vpichli Win Hofovi do tela toxín, ktorý spôsoboval nevoľnosť všetkým ľuďom….všetkým okrem Win Hofa. Dokázal naviesť vlastný imunitný systém na problém – toxín, ktorý bol v jeho tele a zbaviť sa ho.

písek

Win Hof metóda.
Win Hof má toho na svojom zozname zázrakov naozaj veľa. Ale ako sám tvrdí, to čo dokáže on dokáže každý. Treba na to len naučiť sa správne dýchať. Podľa Wina ľudstvo dýcha plytko a neprekysličujeme tak dostatočne svoje telá. Treba sa naučiť správne dýchať. Postupným tréningom sa dostať k dlhšiemu zadržaniu dychu a tak sa vedome napojiť na autonómny nervový systém, imunitný systém a tep srdca. Keď to všetko zvládnete nastane tretia fáza. Fáza chladu. Chladom, alebo studenou sprchou posilňujete svoje telo, svaly a žily sa stanú flexibilnejšie. Postupne začnite počas chladu chodiť, behať, cvičiť,… všetko toto naštartuje Váš imunitný systém. Vyhnete sa množstvu chorôb. Najlepšie ale urobíte, ak sa zúčastníte jeho seminárov, kde sa o tejto metóde dozviete oveľa viac.