Dom

Ako je na tom vaša spálňa?

Spálňa nie je zrejme miesto kde by ste boli radi ak by vám tam zvedavý sused vedel nakuknúť bez väčších problémov ak bývate v rodinnom dome. No ani v prípade paneláku to nebýva zrovna priestor o ktorý by ste sa radi podelili s niekym cudzím. Skrátka, je to miesto ktoré patrí iba vám a nanajvýš vašej partnerke. A to je všetko. Ale to absolútne neznamená že by ste nemali mať výhľad na príjemné prostredie tam vonku, najme ak je za vaším oknom nádherná príroda alebo scenéria mesta pretože bývate na kopci alebo nebodaj na ôsmom poschodí. Ak teda nemáte to šťastie že  bývate vo vnútro bloku.
 Posteľ, dvoj-lôžko.jpg
 
Vedci už dávno potvrdili že pre oddych nieje potrebný len fyzický odpočinok ale aj ten psychický. Preto by ste mali dbať nielen na to čo máte za oknom ako sme sme už spomínali. Ale aj správne usporiadanie nábytku. Taká posteľ by mala byť oproti oknu a to najme v prípade ak je spálňa situovaná na východ. Nuž len ten pocit že vás zobudia skôr ranné lúče slnka ako nepríjemný budík na ktorého zvuk ste už pomaly alergický. Vám dokáže len tak a to úplne zadarmo navodiť oveľa príjemnejšie vstávanie, a napokon aj celý deň.
 
Ďalším z podceňovaných aspektov bývania, je drevo.Predsa len sa tu bavíme o prírodnom materiály, nemáme na mysli obklad ktorý sa tvári ako drevo. Ale poctivý drevený obklad celej miestnosti. Len málo ľudí má v skutočnosti výhľad z izby priamo do prírody,a preto si preniesť kúsok prírody dnu ku vám nemôže byť na škodu. Nehovoriac o jeho praktickom využití. Je to skvelý izolant zvuku,a to oceníte najme ak bývate v panelovom byte.
 Moderná spálňa.jpg
 
Umenie v izbe kde zaspávate nieje práve najlepší nápad. Nejaký ten obraz prírody alebo nočnej periférie mesta síce neuškodí. No, asi nikto by nechcel mať práve tu obraz s poslednou večerou. Ono to v určitom momente každý jedinec a nie to ešte zamilovaný párik istotne ocení súkromie. A pocit že sa na vás pozerá kopa ľudí len málokedy navodí tú správnu atmosféru .