Tovar

Využite slnečnej energie na ohrev vody a vykurovanie

V dnešnej dobe sa ráta každé ušetrené euro. Preto je dobré sa zamyslieť nad tým či nemíňate zbytočne veľa za energie. Ak nie máte šťastie. No väčšina z nás sa obzerá po každom cente. Riešení môže byť hneď niekoľko. My si ale teraz povieme niečo o výhodách a nevýhodách takzvaných solárnych kolektoroch. V princípe sa toto zariadenie funguje tak že solárny panel je naplnený určitým médiom, ktorý zohrievajú slnečné lúče. Toto médium je následne vyvedené do tepelného zásobníka kde už zohrieva vodu. Na trhu sú dostupné viaceré typy ako aj vyhotovenia takýchto zariadení. Ako napríklad ploché alebo vákuové kolektory. Na to ktorý je vhodný pre vás by ste sa ale mali poradiť s odborníkom. Pretože sa rozhodne nejedná o lacnú záležitosť.

slunce

Výhody takého to zariadenia snáď netreba ani popisovať ale predsa len sa tu nájdu taký ktorý stále váhajú. V podstate máte k dispozícií nekonečné množstvo energie, a to relatívne zadarmo. Ak patríte aj vy k ekologicky založeným ľudom a chcete urobiť niečo viac pre prírodu. Je to pre vás tá správna voľba. Pretože počas prevádzky nevnikajú žiadne CO2 emisie. Za zmienku tiež stojí že ušetríte prevádzkové náklady. Samotná úspora energie potrebnej na vykurovanie sa miestami pohybuje okolo 30% a to už stojí za úvahu. Či sa predsa len neoplatí ich namontovať. Dnešné solárne kolektory sú na toľko spoľahlivé že fungujú aj v zime. A dokonca je ich možne integrovať do už existujúcich systémov vo vašej domácnosti. No ale je pravdou že každá minca má dve strany, a ináč tomu nebude ani tu. Nemusíte sa báť, nejedná sa o nič strašné. No je dobré vedieť o všetkom čo vás čaká a neminie.

panely

Nevýhody takej to inštalácie zvyčajne bývajú vo vyššej cene zriaďovacích nákladov. Je to z toho dôvodu že vedia ušetriť okolo 30% energií na vykurovanie spomenutých vyššie. A to je stále málo na to aby plne nahradili klasické vykurovanie. Samozrejme konkrétny výkona úspora je priamo úmerná cene takého to zariadenia. Samotné vstupné náklady sú jedinou výraznou nevýhodou ktorá sa oplatí spomenúť. A ak sa už rozhodnete akokoľvek, hlavne nesadnite na lep prvému obchodníkovi ktorý vám zaklope na dvere.