Kostarika

  • Turistická bezpečnosť

Zločinecká situácia v krajine je pokojná, odporúča sa len dodržiavať štandardné bezpečnostné opatrenia, aby sa nestali obeťami podvodníkov alebo vreckárov.  V Kostarike existuje zákon, podľa ktorého musí mať každý človek so sebou identifikačné doklady. Turisti by preto mali mať vždy pas (alebo kópiu s fotografiami a vízami). Pred návštevou krajiny by sa nemali vykonávať žiadne špeciálne očkovania, odporúča sa prevencia proti malárii. Voda z vodovodu je relatívne bezpečná, ale nemali by ste riskovať – ​​je lepšie použiť balenú vodu.

kostarika

  • Podnebie

Existujú dve obdobia: suché – od decembra do apríla a daždivé – od mája do novembra. Na náhornej plošine je priemerná teplota počas celého roka približne +20 … + 22 ° C a v horských oblastiach je možné ju uvoľniť až do +10 ° C (s možnými mrazmi v zime). Na pobreží Karibského mora a na juhu pobrežia Tichého oceánu sa teplota pohybuje od +27 … + 33 ° C, prakticky neexistuje žiadny rozdiel medzi dennými a nočnými teplotami. Najlepší čas na návštevu krajiny sa považuje za suchú sezónu, od decembra do apríla.

  • Kostarické pláže

Pláže na pobreží Kostariky sú piesčité. Pláže v provincii Guanacaste: Playa del Coco sú skvelé pre potápanie, Playa Flamingo pre športový rybolov, Tamarindo pre surfovanie, Playa Conchal sa vyznačuje úžasným bielym pieskom. Aj v oblasti Guanacaste sú pláže Playa Nozara, Playa Carrillo a Playa Hermosa obľúbené.
Na juhu pobrežia Tichého oceánu sa nachádzajú dve rekreačné oblasti – Jaco a Punta Leon. Jaco pláže sú známe svojim nočným životom a sú vhodné na surfovanie. Na pobreží Atlantického oceánu v blízkosti mesta Puerto Limon sú vyhľadávané pláže Portet a Bonita.

sopka

  • Hotely

Hotelová základňa v krajine je veľmi rôznorodá – sú tu hotely s úrovňou 4-5 „hviezd“, ktoré spĺňajú všetky medzinárodné štandardy a malé hotely alebo bungalovy. Napätie v sieti 110-120 V, 60 Hz. Zásuvky sú prevažne amerického typu, ale niekedy môžu spĺňať  aj „európsky štandard“.