Dom

Prevoňajte váš domov pomocou týchto domácich tipov

1. Citrón a rozmarín
Ak patríte medzi milovníkov vône prírody a čerstvého závanu lesa, inšpirujte sa a nechajte svoj dom prevôňať vôňou čerstvého a čistého prostredia s touto domácou vôňou prírodných miestností. Táto vôňa citrónu a rozmarínu je vyrobená z vody, citrónu, rozmarínu a vanilkového extraktu, ktoré stačí umiestniť  do sklíčka a ozdobiť ho podľa vášho vkusu.

vonné tyčinky

2. Orgován s vodkou
Kto nemá rád krásnu jarnú vôňu orgovánu? Ak chcete mať váš domov prevoňaný  ako jarný vánok, vyrobte si vlastný orgovánový sprej, na ktorého prípravu potrebujete len obyčajnú vodu z vodovodu, vodku a orgovánový olejček.

3. Rozmarínový a levanduľový koberec
Osviežte svoje koberce prirodzeným spôsobom pomocou rozmarínu a levanduľového prášku na koberce. Ako na to? Jednoducho posypete koberce v jednotlivých miestnostiach domu zmesou sódy na pečenie, sušeným rozmarínom a levanduľovým olejom, nechajte postáť 15 až 20 minút a potom zmes povysávajte.

4. Zásuvkové osviežovače vzduchu
Nevyhadzujte svoje prázdne zásuvkové osviežovače vzduchu, namiesto toho ich skúste opäť zhodnotiť, čím ušetríte peniaze na zbytočný nákup nových osviežovačov. Všetko, čo budete potrebovať, je éterický olej vašej obľúbenej vône a čistá  voda.

5. vôňa jesene
Nepatríte medzi fanúšikov dymových sviečok? Potom je tento osviežovač s vôňou škorice a pomaranča určený pre vás. Vyrobený z polyméru pohlcujúceho vodu, škoricového oleja, pomarančového oleja a vody, tento osviežovač vzduchu vám navodí vo vašom dome príjemnú jesennú atmosféru.

olejíček

6. Home-made difuzér
Pridajte vôňu do akejkoľvek miestnosti s ľahko vyrobiteľným difuzérom. Všetko, čo budete potrebovať, je sklenená nádoba s malým otváraním, ratanovými rákosami, alkoholom, mandľovým olejom a esenciálnym olejom. Levanduľový olej prinesie upokojujúcu vôňu pre obývačku alebo spálňu. Citrónový esenciálny olej je ideálny pre kuchyňu.