Spoločnosť

Doplňte si vzdelanie a zarábajte

Neviete čo s voľným časom, alebo by sa vám hodilo nejaké to euro navyše? Zo svojho koníčka môžete jednoducho urobiť aj zdroj zárobku. Stačí ak si doplníte vzdelanie a môžete sa pustiť do podnikania. Reč je o rôznych kurzoch, vďaka ktorým získate licenciu na niektoré druhy práce.

knihovna
 
Kadernícky kurz
 
Ak vás baví strihanie a úprava vlasov, kadernícky kurz je pre vás to pravé. Strihať môžete samozrejme iba svoju rodinu, známych, alebo susedov. S oficiálnym osvedčením, k vám však zavíta určite viac zákazníkov. Bohužiaľ sa nejedná o lacnú záležitosť. Cena za kvalitný kurz, u renomovaného školiteľa vás vyjde od sedemsto do tisíc eur. Preto je dopredu potrebné zvážiť, či sa tejto aktivite chcete v budúcnosti venovať na serióznej úrovni.
Podobným spôsobom si môžete vzdelanie doplniť aj v iných oblastiach. V ponuke rôznych firiem nájdete kurzy určené pre cukrárov, krajčírov, masérov, športových trénerov, strihačov psov a ďalšie nespočetné množstvo profesií.

kadeřnictví
 
Účtovníctvo vám vie zarobiť aj z pohodlia domova
 
Množstvo menších firiem, alebo podnikateľov, zháňa kvalitných účtovníkov. Keďže by im bol ekonóm na plný úväzok zbytočný, využívajú skôr možnosť práce na dohodu. Takúto prácu môžete vykonávať z domu a pokojne aj pri inom zamestnaní. Ak nemáte ukončené štúdium s týmto zameraním, urobte ste účtovnícky kurz. Ide o podstatne lacnejšiu záležitosť, ako vo vyššie spomenutom prípade. Zaplatíte zaňho od dvesto do päťsto eur.
 
Naučte sa jazyk
 
Ak ovládate cudzí jazyk máte vyhrané. Pokiaľ by ste sa chceli prostredníctvom tejto znalosti aj živiť, budete potrebovať nejaký ten oficiálny „papier“.  Množstvo jazykových škôl nevyžaduje od svojich lektorov vysokoškolské vzdelanie v danom obore. Postačí vám preto i certifikát s kurzu. Je veľmi ťažké uviesť cenové rozmedzie. Záleží to od konkrétnej školy, časového rozsahu a ďalších faktorov. Najlepšie bude, ak trošku popátrate po internete. Pamätajte však, že tá najlacnejšia voľba nemusí byť i tá najkvalitnejšia.