Zmene životného štýlu musíte veriť

Zdravý životný štýl sa dnes skloňuje všade. Nie je to zlé, veď je predsa zdravý. Keďže je takáto zmena veľmi populárna, mnoho ľudí sa nechá takpovediac nachytať. Nakúpia si zdravé potraviny, začnú behať, chodiť na turistiku a brať všakovaké vitamíny. Našli ste sa v tejto kategórii aj vy? Potom by ste mali vedieť jednu vec. Životný štýl zmeníte iba vtedy, ak o tom budete presvedčení v hĺbke svojej duše.

motivace

Motivácia… ach tá motivácia

Ak ste sa rozhodli pre zdravý životný štýl, reportáže v televízii a rôzne motivačné stránky na internete nie sú dostatočnou motiváciou. Môže vám to vydržať mesiac, pokojne aj pol roka. Potom, sa však začnete postupne vracať, k tomu svojmu starému pohodlnému životu. Asi si teraz dávate otázku, čo by mohlo byť dostatočne silnou motiváciou. Môže to byť váš zdravotný stav, túžba vyzerať atraktívne, alebo vás môže motivovať blízky človek. Áno je to tak. Partner, ktorého milujeme dokáže s našim životom urobiť veľa. Dajte si však pozor, pretože to platí aj v negatívnom zmysle slova.

adrenalin

Musí vás to baviť

Bude asi ťažké zistiť, či vaše presvedčenie dokáže odolať rôznym nástrahám. Pri zmene životného štýlu, ale platí jedna vec. Nemali by ste robiť nič, čo nechcete. Nemali by ste si odopierať milované pokrmy a iné aktivity. vtedy totiž dlho nevydrží ani človek s veľmi silným sebazaprením. Verte, že ak vám bude vaša zdravá strava naozaj chutiť, nebudete sa musieť premáhať, aby ste ju museli jesť. Ak nájdete skutočnú záľubu v behu, bežeckú obuv si budete nasádzať s radosťou. Verte, že takto to pôjde omnoho jednoduchšie. Ako teda prejsť na zdravý životný štýl, keď milujete všetko nezdravé jedlo, dobré víno a k tomu cigaretku? Namiesto toho, aby ste naraz zrušili všetky svoje neduhy, začnite postupne. Ešte dôležitejšie je to, aby ste ich čo najviac kompenzovali. To znamená napríklad to, že k dvom klobásam zjete vždy aspoň jednu paradajku a pol kila šalátu.