Ženy

Koniec lenivým mužom!

Lenivý muž je ako malé dieťa. Desaťkrát mu niečo poviete, no on to nespraví. Unavuje vás to, prichádza netrpezlivosť, hnev a nakoniec aj výmena názorov, či hádka. Ste unavené z večného komandovania vášho muža, no čo iné sa dá robiť?
Skúste ho odmeniť. Bude to znieť ako klišé a poviete si, prečo? Prečo ho mám odmeniť, keď to má byť samozrejmosť? No na lenivého muža často nič iné nezaberá. Skúste mu dať pocit, že po dobre vykonanej práci príde odmena. Motivujte ho k činom. Ak umyje riad, pochváľte ho. Dajte mu pocítiť, že si vážite jeho pomoc. Uvidíte, za pár dni bude ako vymenený.

svaly

Nekričte naňho. Vieme, hnevá vás to. No krik nepomôže. Ignorácia tiež nie je najlepším riešením. Musíte sa k nemu správať ako k malému dieťaťu, vľúdne a s láskou. Okrem motivácie je účinným riešením rozhovor. Hoci sa mu nebude chcieť viesť s vami debatu na túto tému, no musíte mu povedať, o čo vám ide a čo od neho požadujete. Bez výnimky!

Ak odmieta pomáhať v domácnosti, nevarte, neperte mu, nežehlite mu oblečenie. Bude to sebecké. Ale on si časom všimne, že niečo nie je v poriadku a uvedomí si, že aj on musí priložiť ruku k dielu, ak chce mať doma poriadok. A ak chce žiť v chlieviku, to predsa môže aj sám, no nie?

konflikt

Nechajte ho párkrát doma samého s deťmi a vyrazte si niekam! S kamarátkami na víkend mimo domova a uvidíte. Muž sa totiž len spolieha na vás a berie vás ako samozrejmosť, no hneď, čo zistí, že bez vás sa oňho vlastne nemá kto postarať, urobí to sám.
Ak ani to nezaberie a stále bude lenivý, je tu možnosť zmieriť sa s tým, alebo ho vymeniť za iného. No prečo by ste to robili, keď je vo všetkom dokonalý, iba táto lenivosť je problém? Muž sa ale často nezmení. Treba si uvedomiť, či chcete žiť s niekým, kto síce doma neuprace, no za to v práci frčí ako včelička, zanesie deti do školy, na tréningy, má s nimi úžasný vzťah, dokonca aj s vami, je romantický a hlavne spoločenský, alebo mu túto malú chybičku krásy odpustíte. Vieme, že nežijeme v 19. storočí, kde existujú len čisto ženské a čisto mužské práce a boli by ste rady, keby váš muž vykazoval aspoň známku snahy v upratovaní aj doma, nielen v práci, no nezabúdajme, oni to možno vnímajú trochu inak.

Pozrite sa na svojho muža a zamyslite sa nad všetkým, skúste niektorú z našich rád a možno sa váš drahý rozhýbe. A ak nie? Veríme, že vám to vynahradí inak!