Tovar

Vhodné zábradlie na balkóne dodá bytu či domu šmrnc

Ak sa prejdete po sídlisku, tak si môžete všimnúť aké pestré sú balkóny panelákových domov, čo všetko na nich majú ľudia uložené a čoraz viac pribúda odvážlivcov, ktorí si dali námahu aj s vynovením pôvodného zábradlia. Tak sa stane, že čo byt, to iný typ zábradlia.

buildings-2626957_1920

Balkóny sa bez zábradlia využívať nedajú, je potrebné ako ochrana pred pádom a zároveň ohraničenie danej plochy. V súčasnosti sa majitelia nehnuteľností snažia vymieňať staré, dosluhujúce zábradlia za nerezové. Nerez je totiž veľmi vďačný materiál, ktorý spĺňa všetky požiadavky na funkčnosť, estetiku, praktickosť a dlhú životnosť s minimálnou náročnosťou na ošetrovanie a údržbu. Okrem utretia prachu a nečistôt a následnom preleštení špeciálnymi prostriedkami si žiadnu náročnú údržbu nevyžaduje. Vhodný je do každého interiéru či exteriéru, oživí všetky štýly a dodá im nádych luxusu a elegancie.

Zábradlie je možné vyrobiť ako stĺpikové alebo nosné stĺpiky vyplniť sklom, ktoré je bezpečnostné, v čírej alebo matnej bielej farbe, najmodernejším spôsobom je však osadiť zábradlie zo skla bez rámovej konštrukcie. K zábradliu patrí aj madlo, a na to okrem dreva, ktoré je na dotyk najpríjemnejšie, možné použiť aj nerez či hliník. Pri navrhovaní zábradlia z nerezu na balkóny však treba mať balkonove zabradlie Lmmont na mysli aj to, že v exteriéri je materiál oveľa viac vystavený vplyvu poveternostným podmienkam ako v interiéri, a preto treba na jeho zhotovenia použiť odolnejší druh ocele. Ošetrovanie je rovnaké ako pri ostatných druhoch výrobkov z nerezu, očistiť od nečistôt a preleštiť prípravkami určenými na tento materiál.

balkón, váza

Balkónové zábradlie môže mať rôzne spôsoby ukotvenia, tak ako pri schodiskách aj toto zábradlie môže byť ukotvené zhora do podlahy balkóna alebo z bočnej strany, výber sa odvíja od štýlu už existujúcej stavby alebo návrhu projektanta či budúceho užívateľa stavby. Cena je takisto premenlivá a závisí od toho, aký typ nerezu a ktorý typ zábradlia si vyberiete, či bude treba vyrábať nejaké atypické, prípadne špecifické prvky. Táto súčasť domu či bytu sa nevyrába na krátku dobu, takže investícia sa oplatí a vy budete mať dizajnové a nadčasové zábradlie, o ktoré bude radosť oprieť sa.