Tovar

Prečo je najlepšie obloženie krbu z kameňa?

Všetko sú to prírodné materiály, ktoré sa používajú na obklad krbu. Niektoré sú vhodnejšie ako tie ostatné, no my si musíme spomedzi všetkých vybrať taký, ktorý je najvhodnejší pre nás. Nie je to jednoduché a preto si viac povieme o jednom z najpreferovanejším obkladov krbov a zároveň o jednom materiáli, o ktorom sa najviac diskutuje v spoločnosti.

acute-mountain-1544277_1280

Aký je to materiál?

Kameň. Obklad krbu z kameňa je najlepším riešením, ktoré si môžete zvoliť. Nielen z vizuálneho hľadiska, kedy vám pohľad na krb uspokojí vaše zmyslové vnemy, ale aj z hľadiska toho, že kameň nasaje prebytočné teplo a vyhrieva miestnosť spolu s krbom. Neznamená to, že teraz bude krb na dotyk horúci, ale to, že aj keď sa v krbe dokúri, tak teplo z neho môže vyhrievať danú miestnosť ešte niekoľko hodín potom. Pričom pri iných materiáloch, ktoré prebytočné teplo odvádzajú preč, niečo takéto nie je vôbec možné. Zohriať sa teda môžete aj keď stojíte pri krbe ako to väčšina ľudí zvykne a zohrieva si kríže. No, výborným tipom na zohriatie je priamo si sadnúť na krb, ak je teda krb tak stavaný, že sa naň dá aj sadnúť a tak si zohriať kríže, chrbát a zároveň aj celé telo.

western-143213_1920

Ani ostatnými materiálmi nič nepokazíte, no najvýhodnejšie bude, keď si vyberiete na svoj krb obloženie z kameňa. Výhodou je teda dlhá výhrevnosť a zároveň vám takto obložený krb vydrží dlhé roky bez akejkoľvek inej údržby. Kameň je tu s nami už dlhé roky, takže tento materiál je otestovaný snáď vo všetkých hľadiskách, ktoré sa týkajú hocijakého smeru, na ktorý sa využíva. Keď teda chcete overený, odskúšaný a otestovaný materiál, tak si zvoľte kameň. Napríklad také obloženie z dreva vôbec nemusí byť bezpečné, veď v krbe sa ním predsa kúri a nikdy nevieme, kedy môže nejaká iskra vyletieť a znehodnotiť celý náš dom, či byt.