Spoločnosť

Veľmi praktický a zároveň estetický doplnok do moderných domácností

Pokiaľ sa máme venovať téme praktický a moderný interiér, určite do tohto článku musíme zatiahnuť posuvne sklenene dvere, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Ich vlastnosti totiž dokonale vystihujú obe spomenuté prívlastky a takýto doplnok do interiéru tak dokáže poskytnúť požadovaný efekt.

posuvné dveře

Teda tento typ dverí nie je len akousi nudnou potrebnou súčasťou, ale ich moderný dizajn a funkcie do vášho domova prinesú inovovaný vzhľad a tiež atmosféru. Navyše ide o trendové riešenie. Nielenže oproti klasickým dverám poskytujú šikovnejšie prevedenie a ovládanie, čím navyše výrazne šetria priestorom v izbe, ale takisto vravíme o istom dekoračnom alebo dizajnovom doplnku moderných domácností či podnikov. Aby sme veci uviedli na pravú mieru, sklenené interiérové prvky boli spočiatku skôr záležitosťou reprezentatívnych podnikov či budov, no posledné roky sa svojej rastúcej popularite tešia i v bežných domácnostiach.
Sklo je predsa známe svojimi originálnymi vlastnosťami a vizuálnou eleganciou, pričom k jeho prioritným vlastnostiam sa radí aj priepustnosť svetla do budovy či izolačné vlastnosti napríklad voči nepríjemnému teplu. Domácnosť obklopená sklenenými prvkami je totiž o niečo viac ovzdušnená než tá, ktorá využíva ťažšie stavebné materiály.

dveře skleněné

Otázka bezpečnosti
Nakoľko si sklo spájame s krehkým a labilným materiálom, môžeme byť z pohľadu jeho výdrže a nášho bezpečia kľudní. K ich výrobe sa samozrejme nepoužíva klasické, a teda labilné sklo, ale v tomto prípade ide o tzv. kalené sklo, ktoré je niekoľkonásobne odolnejšie voči nárazom. A pokiaľ by sa sklo predsalen podarilo rozbiť, takto upravené sa rozsype na zaoblené neškodné časti, ktoré môžeme zrovnať s prípadom, kedy sa pri autohavárii rozbije predné sklo. Nevidíme žiadne špicaté či veľké hrany. Aj napriek tomu však môžeme povedať, že pravdepodobnosť rozbitia kaleného skla je prakticky minimálna.