Dom

Dom a byt

Je veľmi dôležité vhodne si vybrať miesto, kde prežijeme celý náš život. Každý z nás dospeje do veku, kedy sa chce osamostatniť a opustiť domov. Každý si v určitom veku chce zariadiť svoj vlastný život a svoj vlastný domov. Nikto nechce ostať na krku svojím rodičom, aj keď aj také prípady sa nájdu. Väčšinou takéto rozhodnutia robia ľudia, keď doštudujú, alebo,  keď nájdu svoju životnú lásku a plánujú rodinu a budúcnosť. Toto rozhodnutie je veľmi ťažké, pretože  musia zvážiť, či chcú žiť na dedine alebo v meste, v dome alebo v byte a mnoho ďalších vecí. Taktiež musia brať do úvahy finančnú situáciu a vzdialenosť ich zamestnania od miesta svojho vysnívaného domova.

dům

Každý človek je iný, a každý má iné ciele, iné túžby, inú povahu a iný rebríček životných hodnôt, a preto je pre každého vhodné niečo iné. Napríklad pre ľudí, ktorí majú prácu a kariéru na prvom mieste je výhodnejší  byt, pretože sa očakáva, že títo ľudia neplánujú rodinu a väčšinu svojho času venujú práci. Nemajú čas na práce okolo domu ani na upratovanie domu, ktorý má väčšinou viac izieb ako byt. Navyše byty sa nachádzajú v mestách, kde je viac pracovných možností, a tak títo ľudia nemusia dochádzať dlhú vzdialenosť.

sídliště

Taktiež je byt vhodný pre starších ľudí, ktorí už nevládzu tak ako kedysi, pretože nemusia veľa upratovať a zaoberať sa prácami ako kosenie trávnika, chystanie dreva na zimu, práca v záhradke atď., ktoré si rodinný dom vyžaduje. Naopak dom je výhodný pre ľudí, ktorí plánujú rodinu. Dom je pre rodinu ako stvorený, pretože takmer každý dom má aj záhradu, kde členovia rodiny môžu tráviť spoločný čas. Dom je veľmi praktický, pretože ľudia bývajúci v dome majú väčšie súkromie a viac priestoru. Na druhej strane o dom je potrebné sa oveľa viac starať ako o byt, ale pokiaľ rodina drží spolu a pomáha si, nemal by to byť problém.