Ženy

Venujte chvíľku samej sebe

Relaxácia nie len o samotnom nič nerobení, ale je najmä o regenerácii a to ako tela tak aj ducha. Aj keď sa na prvý dojem môže zdať, že relaxácia je veľmi jednoduchá, vôbec to tak nie je a to najmä preto, lebo väčšina z nás si nedokáže úplne vyčistiť hlavu. Stále nás totiž sprevádzajú nepríjemné myšlienky a máme pocit, že toto nič nerobenie je nesprávne. Preto si musíte uvedomiť, že máte na oddych plné právo a uvoľniť sa.

wellness

·         Pod pojmom relaxácia nám každému napadne niečo iné. Pre niekoho môže tento pojem znamenať ísť si zabehať, pre iného zasa ľahnúť si na hodinku a pól do vane. Tak či tak máte pravdu, to čo vás teší to robte. Ide najmä o to, pri čom sa cítite dobre.
 
·         Spraviť si raz za čas doma pyžamový večer nikomu neuškodí, práve naopak vám to môže veľmi pomôcť. Pustite si obľúbený film, alebo vezmite do ruky obľúbenú knižku a spravte si pohodlie.
 
·         Cvičenie môže byť tiež veľmi príjemne strávený čas na relaxáciu. Určite ste si prvé predstavili posilňovňu, spotené oblečenie a veľkú námahu. O tomto druhu cvičenia ale teraz reč nie je. Čo tak skúsiť jógu? Nemusíte byť profesionál, ani chodiť na špeciálne jógové cvičenia. Tie základné nájdete všade na internete a určite si ich zamilujete. Nie sú vôbec náročné a dokonale vám popreťahujú celé telo- výborná príprava napríklad na dlhú relaxačnú kúpeľ!

olejíček
 
·         Aby ste spojili príjemné s užitočným, môžete si na tvár naniesť počas času ktorý trávite v pohodlí domova napríklad pleťovú masku. Takpovediac "zabijete dve muchy jednou ranou" a ráno sa budete tešiť nie len zo zrelaxovaného tela, ale aj z hebkej a príjemnej pleti.
 
·         Ďalším veľmi účinným spôsobom ako dokonale zrelaxovať telo aj myseľ, môže byť prosté nič nerobenie. Veľa ľudí sa mu vyhýba alebo robí radšej čokoľvek iné, ale tento spôsob je zo všetkých na relaxáciu najúčinnejší. Naučiť sa na nič nemyslieť vám zaberie istý čas, nehádžte ale preto flintu do žita. Pocit bezmyšlienkového stavu je totižto veľmi príjemný a dá vám úplne nové obzory. Keď následne otvoríte oči, budete sa na svet dívať úplne inak.
Jednoducho sa pohodlne posaďte, zatvorte oči a sústreďte sa na vaše ďalšie myšlienky. Keď tak spravíte, všimnete si, že dlhšie žadna nepríde a práve o to ide. Ak aj následne nejaká príde, jednoducho ju stopnite a pokračujte. Stačí len chvíľa a uvidíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie.