Ženy

Príliš skoré vyvrcholenie u partnera značí menej kvalitný sexuálny pôžitok

Hádam každý zdravý človek túži nielen po pravidelnom, ale hlavne kvalitnom sexe. A kvalita je aj v tomto prípade cennejšia, než kvantita. A plnohodnotný zážitok pri intímnom styku v nás odbúra napätie, zároveň zvýši náladu. Okrem telesnej potreby tak rozhodne ide aj o tú emočnú.

Zvodná žena na posteli, modelka

Na druhej strane ale vieme, že kvalitný sexuálny styk nie je samozrejmosťou a ovplyvňuje ho pomerne veľa faktorov. No a pokiaľ je napríklad u mužov problém so slabou erekciou, očakávaný pôžitok je v nedohľadne. Rovnako aj vtedy, ak prichádza k predčasnej ejakulácii a teda k vyvrcholeniu u muža skôr, než si stihne patrične užiť aj jeho partnerka.

  • Schopnosť predĺžiť svoju erekciu a tým pádom vydržať pri styku dlhšie, je rozhodne prospešné. Nielen pre partnerku, ale výsledkom je kvalitnejší sexuálny zážitok pre oboch, rovnako tak vyplnenie prirodzených intímnych potrieb.

Predčasná ejakulácia ale môže byť pomerne nekonkrétny pojem. Vážnejšou je situácia, ak k nej prichádza cca minútu alebo dve po začatí pohlavného styku, respektíve niekedy ešte pri predohre. Pokiaľ takýto stav pretrváva pravidelnejšie, zrejme si pýta odborný zásah a rady lekára. Lenže v opačnom prípade, ak styk síce trvá dlhšie ešte automaticky neznamená, že je pre konkrétny pár uspokojivý. Každý totiž môže preferovať inú časovú hranicu.

Muž si zakrýva tvár

Spoznať tú správnu hranicu a rovnako ju postupne začať dosahovať, si v nejednom prípade žiada tréning. Ten môže u mužov predstavovať masturbáciu a trénovať oddialenie takýmto spôsobom, no samozrejme ešte efektívnejší je pravidelnejší sex a detailnejšies poznanie súhry so svojou partnerkou.
Pochopiteľne za predpokladu, ak s tým ona súhlasí. Nie je vlastne tajomstvom, že predčasné vyvrcholenie je niekedy doménou mladých a v danom smere ešte neskúsených mužov. Rovnako ide o prípade napríklad sexuálnej abstinencie a následne zvýšenej chuti na sex, čo sa prejaví práve nekontrolovateľnou ejakuláciou.