Tovar

Sklenené zábradlie na balkón

Zábradlie zo skla sa hodí do každého interiéru aj exteriéru, či už ako sklenené zábradlie na balkón, schody, terasy, altánky a rôzne ďalšie miesta. Vďaka svojmu originálnemu a nevšednému dizajnu pôsobí obzvlášť avantgardne a trendovo. Takéto sklenené zábradlia sa vyrábajú z pevného, rezistentného a bezpečnostného skla, ktoré sa nedá tak jednoducho rozraziť alebo porušiť.

Sklenené zábradlia

Najmä vonkajšie zábradlia sú tak trvanlivé a imúnne voči vplyvom počasia, ako je mráz alebo dážď. Ľudia často volia sklenené zábradlia aj preto, lebo cez sklo dokáže prechádzať slnečné svetlo a tak vo vnútornej miestnosti nie je tieň, čo je výhodné najmä počas zimných mesiacov, kedy slnečné žiarenie môže dodať izbe určité teplo. Vďaka prenikaniu svetla bude rovnako aj priestor pôsobiť väčším dojmom. Sklo sa dá vybrať číre, matné, kalné, prípadne s nejakou farebnou alebo inou úpravou a nakombinovať sa dá s drevenými, kovovými alebo nerezovými prvkami. Výber je individuálny podľa toho, či chcete mať na balkóne a terase nejaké súkromie, vtedy by ste mali vyberať z menej priehľadných skiel. Zábradlie zo skla sa inštaluje buď samostatne iba s pomocou skla do líšt, pomocou bodov a pomocou stĺpov, ktoré sú ukotvené priamo v zábradlí.

Zábradlie zo skla

Sklenené zábradlie je pomerne bezstarostné, čo sa jeho čistenia a udržiavania týka, pretože ho stačí iba sem tam očistiť pomocou čistiacich prípravkov určených na sklenené povrchy. Vďaka jeho vizuálnemu pôsobeniu sa dokáže dobre inštalovať do akéhokoľvek štýlu a prispôsobiť k rôznemu nábytku, prípadne farebne zladiť k rozmanitým odtieňom stien alebo fasády. Výber skleneného zábradlia sa dá upraviť subjektívne podľa vašich požiadaviek, záleží len na vašom rozhodnutí, či chcete kotvenie bodové, stĺpikové alebo priamo sklenené do lišty, taktiež si viete vyberať aj druh skla a jeho prevedenie. V prípade, že ste v ponuke nenašli rozmery sklenených panelov, ktoré by sedeli veľkostne vášmu balkónu, či schodisku, dajú sa vyrobiť na mieru aj jednotlivé panely.