Domov je len jeden

Domov je tam, kde si zložíš klobúk.
Domov je tam, kde sa vraciaš s radosťou a láskou v srdci k tomuto miestu. Na tento domov sa nezabúda, neustále má miesto v našom srdci, aj keď už máme v ňom celkom prázdno, domov v ňom zostáva. Pretože toto miesto nikdy nesklame. Je to miesto, ktoré nám vždy dodá odvaha, oporu a pochopenie.
Domov je tam, kde je naša rodina. Tam kde sídli láska, ktorou nás obklopujú naši blízki. Naša rodina. Naši priatelia, hoci nie sú našou rodinou, ale podieľajú sa na tejto bezhraničnej a bezpodmienečnej láske.

žáby

Domov je tam, kde sa cítime byť samy sebou. Nemusíme sa na nič hrať a nič predstierať. Nič nám nehrozí, keď ukážeme našu naozajstnú povahu, náladu, či náš charakter. Bez obáv sa môžeme zdôveriť s našimi trápeniami, ktoré nás sužujú. Môžeme sa podeliť aj o naše radosti, ktoré prežívame s našimi blízkymi. Je to miesto, ktoré pohltí všetky naše obavy a my z neho vychádzame ako znovuzrodení občania.

Domov je tam, kde sa ničoho nebojíš. Nebojíš sa, že sa ti niečo stane alebo, že to nedopadne dobre. Domov je proste miesto, kde máš istotu, že keď zostaneš na tomto mieste, tvoje miesto na tomto svete bude zaistené. Cítiš tam pokoj, lásku a istotu.

Domov je tam, kde si ho vytvoríš. Hoci sme v úvode spomínali, že domov je len jeden. Dá sa vytvoriť nový. Ale stále ostane ten istý. Pretože svoj domov nosíme stále vo svojom srdci. Tým, že naňho myslíme si ho privolávame a žijeme s ním svoj každodenný život hoci sme od neho vzdialený desiatky alebo stovky, či tisícky kilometrov. Stále je s nami. Žije v našom srdci a nikdy nás neopustí.

holub

Domov je tam, kde si ty. Pretože je domov v našom srdci je neustále s nami. S nami prežíva všetko. Naše bôle i radosti. Je to nekonečná záplava pocitov, ktoré mu každý deň odovzdávame. Hoci ho nosíme stále v srdci občas musíme prísť tam, kde sme zasiali jeho semienko do nášho srdca. Pretože čo sme dlhšiu dobu nevideli, necítili a nežili sa pomaly vytráca z našej mysle ako hynúci cit. Stále tam síce ostane, ale jeho sila už nebude taká ako kedysi. A to je veľká škoda. Pretože sila pravého domova je v nás. Nechajme ju prúdiť našim telom a budeme šťastný.