Ako vybrať originálne zábradlie na schody

Ako vybrať originálne zábradlie na schody


Ak staviate rodinný dom, chatu alebo inú budovu, musíte dbať aj na výber správnych exteriérových zábradlí. Zabezpečujú predovšetkým ochranu a bezpečie, či už ide o balkónové zábradlia, zábradlie na schody, zábradlia na terasy alebo zábradlia na francúzske okná. Momentálne na trhu sú v ponuke rôzne typy zábradlí, vyrobené z rôznych materiálov a je len na samotnom užívateľovi rozhodnúť sa a vybrať tie najvhodnejšie. Nie je to však jednoduché.

zábradlie-13-e1544347660110

 

 

Samotná široká ponuka exteriérových zábradlí, rôznorodosť materiálov, modelov aj kvality je síce celý balíček možností na výber, ale vybrať si z neho to pravé, nie je vôbec jednoduché. Pre správnu voľbu je dobré mať všeobecný prehľad a veľkou pomocou pri výbere sú referencie a odporúčanie spokojných zákazníkov. Mnohí riešia kovové exteriérové zábradlie. Z kovu sa dajú už vymodelovať rôzne pekné exteriérové zábradlia. Ručne kované zábradlia patria medzi výnimočné a luxusné. Veľakrát ide o neopakovateľné umelecké diela, ktoré nemajú konkurenciu. Napríklad zábradlia na francúzske okná s pôvodným historickým vzorom, schodiskové zábradlia v industriálnom štýle alebo kované zábradlia so špecifickou tématikou prispôsobenou architektúre objektu tvoria vždy súčasť nehnuteľnosti a preto spadajú do dlhodobej investície. Áno sú cenovou drahšie, ale vydržia vám nespočetne veľa rokov. Keď si vezmete všetky pozitíva kovaného zábradlia, ani samotná vyššia cena sa vám nebude zdať vysoká ale dokonca primeraná. Ak však cena u vás hrá rolu, v ponuke je aj lacnejšia varianta.

zabradlie na schody 2

 

 

Sú to kované zábradlia vytvorené z tyčiek a hotových polotovarov vyrobených vopred priemyselne, ktoré tiež svojou kvalitou nezaostávajú. Kované zábradlia môžete kombinovať s ďalšími prírodnými materiálmi, ako je napríklad drevo. Na rozdiel od kovu, ktorý je pred zamontovaním špeciálne povrchovo upravovaný proti korózii a vyžaduje si minimálnu údržbu, o drevo je potrebné viac sa starať a jeho životnosť je kratšia. Zábradlie z leštenej ocele sa úžasne hodí s moderným dizajnom a avantgardnou architektúrou budovy. Avšak tradičné kované zábradlie si stále udržiava svoj trend a obľúbenosť. Ak sa už rozhodnete pre ktorúkoľvek variantu, vyberajte s rozumom.